Jak správně chodit v barefoot botách

Začínáte s baretoot botami? A chcete vědět jak na to? V barefoot botách chodíme jako na boso. Našlapujeme zlehka přes špičku. Co to znamená?  

Pojďte si to vyzkoušet a projít se bez ponožek a bot po kamínkách nebo do lesa. Vnímejte svá chodidla, která část se dotýká země jako první, jak pracují prsty na nohou a kdy se zapojuje klenba. Tento styl chůze si uvědomte a zapamatujte, tak by měla vypadat zdravá chůze v bosobotách.

 chůze na boso

Chůze na boso v přírodě.

Barefoot boty fungují nejlépe jako pomůcka na uzdravení chodidel, když v nich vyrazíte do přírody, do lesa, na kamenitou cestu, kde při došlapu ucítíte každou nerovnost terénu.  Tato jemná masáž vaše chodidla zaktivuje, začnou se probouzet ze zimního spánku, svaly které roky ležely ladem ožívají a celé, klenby se aktivují a celé chodidlo se rovná do jeho přirozené funkce a podoby.

2-pro-web

A co chůze ve městě?

Žijete ve městě, kde se každý den pohybujete jen na betonových a asfaltových cestách? Chůze naboso prospěje vaším chodidlům i ve městě. Stačí dodržet pár jednoduchých pravidel.

  • Zpomalte a zkraťte krok – v dnešní uspěchané době to není jednoduché, ale odbouráte tím dopady na patu, které neprospívají vaším kloubům.
  • Přemýšlejte nad stylem chůze – tak jak jste si to natrénovali v prvním odstavci.
  • Vědomě používejte prsty – prsty na nohou jsme nedostali na ozdobu, ale proto, abychom je používali.
  • Pro pokročilé – narovnejte páteř, zasuňte bradu a odemkněte kolena. Celé tělo je propojené a tyto maličkosti mění nastavení chodidel. Poznali jste ten rozdíl?

Chůze je najednou lehká a přirozenější a vy se cítíte lépe.

Na Vašem zdraví záleží, obujte se zdravě ještě dnes. Vaše nohy vás nosí celý život a zaslouží si tu nejlepší péči. Vaše nové boty na vás už čekají. Stačí vybrat jen správnou velikost a barvu.