Jak změřit délku chodidla

Záleží nám na tom, aby vám naše boty seděly, proto jsme pro vás připravili jednoduchý návod, jak správně a přesně změřit chodidla. Před koupí naší barefoot obuvi používejte pouze tento způsob měření, prosím.

Pomůcky: 

1b-pro-web

Tužka
Čistý papír A4
Trojúhelník
Dlouhé pravítko nebo metr
Další osobu, která vám chodidla pomůže změřit

POZOR: Vždy měřte obě chodidla pro případ, že byste měli každé chodidlo jinak dlouhé.

Stoupněte si na papír patou kolmo ke zdi nebo skříňce tak, aby se pata dotýkala zdi. Rozložte váhu rovnoměrně na obě chodidla a poproste druhou osobu, aby vám změřila délku chodidla tím, že před váš palec přiloží trojúhelník a udělá značku na papír. Místo trojúhelníku můžete použít cokoliv jiného, co má pravý úhel. Například pevnou krabičku od čaje.

Pokud nemáte nikoho k dispozici, kdo by vám pomohl s měřením, dejte pozor, abyste při značení měli chodidla stále rovnoměrně zatížená.

Nyní změřte délku od konce papíru, který byl těsně u zdi, až ke značce k prstům. Tím získáte reálnou délku vašeho chodidla. To samé opakujte i s druhým chodidlem. K naměřené délce chodidel přičtete nadměrek 3-5mm a dostanete potřebnou velikost obuvi, kterou můžete objednat.

Šířku chodidla lze změřit stejným způsobem. Přiložte vnější část chodidla ke zdi, k vnitřní části přiložte pravoúhlý trojúhelník a udělejte značku. Změřte délku od značky až ke zdi. Nyní máte finální šířku chodidla. K šířce žádný nadměrek nepotřebujeme.

1a-pro-web   2-pro-web

3-pro-web   4-pro-web