Naše materiály

Barefoot boty z naší dílny vynikají kvalitními jedinečnými materiály, které si zamilujete na první obutí. Kůže se přizpůsobí křivkám Vašich chodidel a působí jako to nejjemnější pohlazení.

Kůži nakupujeme od lokálních dodavatelů v malém množství, které rovnou zpracováváme. Při výrobě nám záleží především na kvalitě a na tom, aby Vám naše barefoot boty vydržely minimálně několik let. Jak vypadají poctivě ručně vyrobené boty z kvalitní kůže po 4 letech používání se můžete podívat v tomto článku.

Na výrobu bot používáme hladké lícové kůže z teletiny a koziny. Naproti tomu nubuk, který nabízíme v hnědorezavé barvě, má na povrchu neviditelný hebký chloupek a působí o to příjemněji a je přizpůsobivější. Uvnitř boty se nachází kožená podšívka a stélka, které prodlužují životnost bot. 

Proč si vybrat kožené boty?

Barefoot z naší přírodní kůže mají mnoho výhod. Jsou nejen velmi pohodlné a přizpůsobivé, ale také udržitelné, protože vydrží velmi dlouho.

1) Trvanlivost

Kožená barefoot obuv má velkou životnost a při správné péči vydrží několik let - otestováno na našich zákaznicích. Naše kůže jsou velmi měkké, přizpůsobivé a čím častěji je nosíte, tím více se přizpůsobují Vaším chodidlům a Vy budete mít nožky jako v bavlnce.  

2) Komfort

Naše kůže mají velkou výhodu v tom, že jsou poddajné, vytvarují se, a přizpůsobí Vašim nohám. Barefoot boty z našich kůží jsou velmi pohodlné, což potvrzují i stovky krásných referencí našich zákazníků. Už na první obutí v nich můžete chodit celé dny bez puchýřů a otlačených prstů. Dokonalou kombinací je také vnitřní kožená podšívka, která zabrání prokluzování nohou uvnitř obuvi, barefoot boty jsou tak funkční.

3) Prodyšnost

Co dělá kůži ideálním materiálem je, že je prodyšná a zároveň izoluje. To znamená že udržuje teplo, ale odvádí vlhko. Udržuje určité teplo a Vaše chodidla mohou dýchat. Dalším výhodou její prodyšnosti je, že zabraňuje nadměrnému pocení - čímž omezuje množení bakterií a plísní, které způsobují nepříjemný zápach.

Přírodně činěná kůže

Jsme hrdí na to, že můžeme na výrobu bot použít tuto přírodně činěnou, ekologickou a zdraví prospěšnou kůži.

Původ těchto kůží začíná pod širým nebem na svěžích loukách alpského podhůří. Velmi se liší i její zpracování, které je čistě přírodní. To znamená, že byly k činění použity čistě rostlinné látky jako například tara nebo rebarbora.

Přírodně činěná kůže v průběhu času získává světlejší odstín a je citlivější na vlhkost. Vysoká kvalita této kůže vyrobené přírodní cestou je potvrzena mnoha certifikáty. 

Tuto jedinečnou kůži si můžete zvolit jako podšívku a stélku do svých bot. Po domluvě je možné zhotovení celých bot z této bio kůže v několika barevných variantách. V případě zájmu nebo jakýchkoliv otázek nás neváhejte kontaktovat na emailu info@botyluks.cz nebo telefonu + 420 725 496 277. 

 

Jak se o kožené boty starat?

Nové boty stačí naimpregnovat sprejem proti vlhkosti, aby byly lépe voděodolné. Máme skvělé zkušenosti s impregnací Nano Concept. V případě ušpinění je stačí otřít vlhkým hadříkem a nechat volně uschnout. 

Nepoužívejte na naše barevné boty olejovu impregnaci v prvních letech používání, pokud nechcete, aby ztmavly.