O nás

Naše výroba

Naše výroba

Mokasíny stejně jako všechny ostatní boty vyrábíme s láskou a pečlivostí v naší malé rodinné dílně. Pojďme se podívat, jak taková výroba vypadá.

TOM05762

 

TOM05765

Vše začíná vyřezáváním jednotlivých dílů z vrchní i podšívkové kůže. Více o kůžích se dozvíte zde. K vyřezávání používáme vysekávací nože, některé boty vystřihujeme ručně.

TOM05889

Dalším krokem je slepování a šití, které je časově nejnáročnější a zabere až hodinu práce. Vše lepíme ručně. Nejprve se natře zadní pásek, který spojí levou a pravou zadní část boty k sobě. V dalším kroku pásek prošijeme na šicím stroji, jak je vidět na obrázku. Poté se spojí vrchní a podšívková kůže a dále se sešívá. To už se rýsuje finální výrobek. Když je kožený vrch hotový, přilepí se na gumovou 4 mm plotnu. 

TOM05813

TOM05824

TOM06026

Pokud se jedná o novinku, která ještě není na e-shopu, fotíme pro vás co nejvěrnější a nejdetailnější fotografie. Vždy se je snažíme zachytit v jejich přirozeném prostředí venku. Někdy čekáme i několik dní na ideální světelné podmínky.  

TOM05855

TOM05882

TOM05962

Naše materiály

Naše materiály

Všechny boty šijeme z kvalitní kůže, kterou bereme od našich regionálních dodavatelů. Kůže se postupně přizpůsobuje noze a neustále tak pracuje. Postupem času se může lehce měnit její barevnost. Při správné péči a pravidelné impregnaci vám boty Luks vydrží i několik let.

Kůže je přírodní materiál, který v sobě skrývá kouzlo jedinečnosti a originality. Nikde na světe nenajdete dvě kůže, které by měly stejnou barvu a strukturu. Výroba z kůží nás baví, protože každý pár je originál. Možná se ptáte, jaký je rozdíl mezi usní a kůží. Kůže je laický výraz pro usně. Pojem kůže označuje nezpracovanou surovinu. Useň vzniká z kůže zpracované v koželužně do stavu, kdy z ní lze vyrábět kožené výrobky jako jsou boty, opasky, peněženky, kabelky, apod.

botyluks

botyluks   botyluks

Naše fotografie

Naše fotografie

fotíme-pro-vás-ikonka-pro web

Víme, jak je pro vás důležité si zboží před koupí prohlédnout, osahat, vyzkoušet a u obuvi to platí dvojnásob. Při online nakupování to bohužel není možné. Proto pro vás měříme délky stélek a fotíme co nejvěrnější a nejdetailnější fotografie. Vždy se je snažíme zachytit v jejich přirozeném prostředí, to je venku. Pro barevnou věrnost vždy fotíme venku a někdy čekáme i několik dní na ideální světelné podmínky. 

Zvlášť u barefoot obuvi je důležité, aby bylo vidět, jak boty na nohou sedí a proto zařazujeme i fotografie na chodidlech.

Fotíme zrcadlovkou Canon EOS 600D.

Po vyfotografování bot ze všech úhlů to všechno teprve začíná, následuje probírání se hromadou fotek a vybírání těch nejpovedenějších. Někdy je třeba ještě něco vyfotit znovu. Velikost fotografií zmenšujeme a vkládáme do nich naše logo. Pro komerční účely vám rádi zašleme fotografie v plném rozlišení. Stačí nám napsat na e-mail.  

IMG_0676-pro.web   IMG_0681-pro-web 

IMG_4105-pro-web   IMG_4000-pro-web