O barefoot

Jak správně chodit v barefoot botách

Jak správně chodit v barefoot botách

Začínáte s baretoot botami? A chcete vědět jak na to? V barefoot botách chodíme jako na boso. Našlapujeme zlehka přes špičku. Co to znamená?  

Pojďte si to vyzkoušet a projít se bez ponožek a bot po kamínkách nebo do lesa. Vnímejte svá chodidla, která část se dotýká země jako první, jak pracují prsty na nohou a kdy se zapojuje klenba. Tento styl chůze si uvědomte a zapamatujte, tak by měla vypadat zdravá chůze v bosobotách.

 chůze na boso

Chůze na boso v přírodě.

Barefoot boty fungují nejlépe jako pomůcka na uzdravení chodidel, když v nich vyrazíte do přírody, do lesa, na kamenitou cestu, kde při došlapu ucítíte každou nerovnost terénu.  Tato jemná masáž vaše chodidla zaktivuje, začnou se probouzet ze zimního spánku, svaly které roky ležely ladem ožívají a celé, klenby se aktivují a celé chodidlo se rovná do jeho přirozené funkce a podoby.

2-pro-web

A co chůze ve městě?

Žijete ve městě, kde se každý den pohybujete jen na betonových a asfaltových cestách? Chůze naboso prospěje vaším chodidlům i ve městě. Stačí dodržet pár jednoduchých pravidel.

  • Zpomalte a zkraťte krok – v dnešní uspěchané době to není jednoduché, ale odbouráte tím dopady na patu, které neprospívají vaším kloubům.
  • Přemýšlejte nad stylem chůze – tak jak jste si to natrénovali v prvním odstavci.
  • Vědomě používejte prsty – prsty na nohou jsme nedostali na ozdobu, ale proto, abychom je používali.
  • Pro pokročilé – narovnejte páteř, zasuňte bradu a odemkněte kolena. Celé tělo je propojené a tyto maličkosti mění nastavení chodidel. Poznali jste ten rozdíl?

Chůze je najednou lehká a přirozenější a vy se cítíte lépe.

Na Vašem zdraví záleží, obujte se zdravě ještě dnes. Vaše nohy vás nosí celý život a zaslouží si tu nejlepší péči. Vaše nové boty na vás už čekají. Stačí vybrat jen správnou velikost a barvu.

 

Barefoot vs. moderní obuv

Široká špička u barefoot obuvi kopíruje tvar chodidla, namísto moderní boty, která utlačuje prsty jak z pravé strany, tak z levé strany chodidla.

barefoot obuv

Barefoot bota by měla být vyrobena z měkkého a příjemného materiálu s ohebnou plotnou silnou 3-6 mm, která je ve všech směrech přizpůsobivá noze.

botyluks

Není vyztužená žádnými výztuhami ani opatky. 

barefoot obuv

Barefoot obuv bychom měli nosit s nadměrkem. Ten by měl být u našich bot cca 3 – 5 mm. Nadměrek je prostor uvnitř boty před prsty, který  poskytuje chodidlům svobodný pohyb jako kdybyste chodili přirozeně bosí. 

barefoot polobotky

Má nulový sklon podrážky. To znamená, že není žádný rozdíl ve výšce podrážky mezi patou a špičkou. 

BOSÉ BOTY jsou velmi lehké. Neváží více než pár set gramů, a na nohou působí příjemně jako bačkůrky, které nechcete sundat.